Targi Edukacyjne

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się „Małe Targi Edukacyjne”. Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali uczniom naszego gimnazjum ofertę swoich szkół na rok szkolny 2014/2015.
W spotkaniu wzięło udział 6 liceów ogólnokształcących oraz 12 szkół technicznych.

targi edukacyjne targi edukacyjne

Podpisywanie umów w Przedszkolu Nr 136

Szanowni Rodzice bardzo prosimy zapoznać się z terminami podpisywania umów do Samorządowego Przedszkola Nr 136 na rok szkolny 2014/2015.
Komunikat dotyczy Rodziców, których dzieci będą kontynuowały naukę jak również dla nowo zakwalifikowanych.

Przegląd Artystyczny Przedszkoli

Rekolekcje wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ W DNIACH od 27 marca 2014 r. do 28 marca 2014 r. wg podanego harmonogramu.

Dzień otwarty w SP

Zebranie

Serdecznie zaprszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 19 marca 2014 r.

Dzień otwarty w Gimnazjum

dzień otwarty w gimnazjum

1% podatku

1procent

Warsztaty o Islandii

19 lutego 2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej gościły panią Martę Bartoszek, która przez 15 lat mieszkała na Islandii, tam wychowywała się oraz uczęszczała do szkoły. Dzięki temu poznała język, kulturę, zwyczaje, a także legendy dotyczące tego regionu.

Nabyte umiejętności językowe, pozwoliły jej na współtworzenie  słownika islandzko - polskiego, a także prowadzenie kursów nauki islandzkiego, jak i tłumaczenia różnych artykułów.

Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się, dlaczego Islandia nazywana jest krajem ognia i lodu. Dzięki krótkiej prezentacji wraz z komentarzem pani Marty, przenieśli się w magiczny świat zamieszkany nie tylko przez urocze maskonury, wieloryby, lisy polarne, ale, jak mawiają tubylcy, przede wszystkim przez elfy i trolle.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z legendą islandzką, opowiedzianą w dziwnie dla nich  brzmiącym języku. Zajęcia były bardzo ciekawe i zachęciły wszystkie dzieci do sięgnięcia do naszych rodzimych podań i legend.

Zebranie

Serdecznie zaprszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 29 stycznia 2014 r.

Warsztaty o Arktyce

10 stycznia 2014 r.miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy świat”. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej spotkały się z panią Dagmarą Bożek-Andryszczak.

Wzięła ona udział w wyprawie do polskiej stacji badawczej Hornsund, w Arktyce znajdującej się na największej wyspie Norwegii, na Spitsbergenie.

Przygoda rozpoczęła się od ośmiodniowej podróży morskiej. Przez rok jej domem stały się malownicze okolice Zatoki Białych Niedźwiedzi wewnątrz fiordu.

Podczas swojego pobytu doświadczyła przyjemności obcowania z dziką, nieskażoną przyrodą, wśród której mogła zaobserwować ubogą roślinność tundry, stanąć oko w oko z reniferami, zobaczyć Alczyka, a także podziwiać z odległości kilku metrów niedźwiedzie polarne. Poczucie bezpieczeństwa zapewniał między innymi uroczy pies wabiący się "Brzydal", który w porę potrafił wyczuć zagrożenie.

Na zajęciach dzieci miały okazję porozmawiać o takich zjawiskach jak: noc polarna, która trwa od 31 listopada do 12 lutego, kiedy to wszyscy uczestnicy z radością świętują "Dzień Słońca". Na zakończenie udało się również obejrzeć filmik z budzącym zachwyt zjawiskiem -utrwaloną zorzą polarną.