Radosna Niepodległość

 

„Radosna Niepodległości” - To już 58. Lekcja Śpiewania pieśni o tematyce patriotycznej w Krakowie. Lekcję prowadził dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – pan Waldemar Domański oraz Dyrektor Kabaretu „Loch Camelot” – pan Kazimierz Madej. Patronował Prezydent Miasta Krakowa.

Naszą Szkołę Podstawową nr 135 reprezentowały w tym roku klasy trzecie pod opieką wychowawców: p. Danuty Cichoń i p. Katarzyny Stopy oraz nauczycielki muzyki p. Anny Wojtas. Wspólnie z artystami Kabaretu „Loch Camelot” pod przewodnictwem p. Ewy Korneckiej oraz publicznością zgromadzoną na Rynku Głównym w Krakowie, wykonali kołysankę „Na Wojtusia z popielnika” /sł. Janiny Porazińskiej/.

Można Święto Niepodległości spędzić w domu przed telewizorem. Owszem, pewne jest, że będzie wygodniej, cieplej, jednak… Jeszcze bardziej pewne jest to, że tam – w samym sercu Krakowa, stojąc w grupie ludzi sławnych i mniej znanych przeżywa się coś szczególnego, co przewyższa wszelkie wygody. Czuje się jedność, patriotyzm, śpiewa się całym sercem o naszej ojczyźnie. Nasze piosenki patriotyczne niekiedy nawet o trudnej drodze do niepodległości opowiadają na wesoło. Część wykonawców przebrana jest w stroje narodowe z różnych czasów historycznych. Atmosfera jest niezapomniana, a okazja do wypicia pysznej gorącej czekolady w którejś z naszych słynnych kawiarni także szczególna. Pomyślcie o tym następnym razem, gdy zaplanujecie „ciepłe kapcie” na Święto Niepodległości 11 listopada.

 

 

 

pieśni patriotyczne pieśni patriotyczne

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 18 listopada 2015 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 do gr. IV i gr. V na zebranie z wychowawcami w dniu 25 listopada 2015 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Akademia Rodziców XXI wieku

 

Wszystkie dzieci wiedzą, że warzywa i owoce są źródłem witamin, ale można wykorzystać je również do wspaniałej zabawy i „wyczarować” z nich ciekawe "Cudaki - zwierzaki".

22 października 2015 r., udowodniła to klasa I a, razem ze swoimi kochanymi rodzicami!

Dzieci wraz z rodzicami wykazały się dużą inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Powstały piękne kukiełki, które zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom z klasy I a, za przybycie na zajęcia otwarte, za wykazaną kreatywność i pozytywną energię oraz chęć podejmowania nowych wyzwań.

 

dekoracja warzywna dekoracja warzywna

dekoracja warzywna dekoracja warzywna

 

 

14 X 2015 r.

 

Święto Komisji Edukacji Narodowej 14 października jest w naszej placówce szczególnie uroczyście obchodzone. Już od kilku lat w tym właśnie dniu uroczyste ślubowanie składają klasy pierwsze gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej oraz najmłodsze przedszkolaki natomiast pasowane na ucznia lub przedszkolaka.

W tym roku „pierwszaki” z gimnazjum ślubowały szczególnie głośno i zgodnie, toteż szczerze im życzymy, aby wszystkie zobowiązania udało się spełnić.

Przedszkolaki nie do końca wiedziały, czy z tego pasowania warto się cieszyć czy smucić, na szczęście wsparcie rodziców i wychowawców pomogło raczej w tym pierwszym.

Najbardziej pewni wydawali się uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, ich buzie wyrażały szczerą radość, że w końcu są w SZKOLE!

Jedno jest pewne – aby najważniejsze zadania szkoły zostały wykonane, starać się musi cała społeczność szkolna. Konieczne jest także budujące wsparcie rodziców.

 

 

pasowanie na przedszkolaka ślubowanie uczniów klasy I SP ślubowanie uczniów klasy I G

 

 

Najlepiej poznasz człowieka, spędzając z nim tydzień nad morzem

 

25 września klasy pierwsze gimnazjum pod opieką wychowawców: p. Wierzbickiej i p. Mikołajek oraz p. Baszy wyjechały na zieloną szkołę nad morze do Sianożęt. Wyjazd, jak co roku, miał na celu zintegrowanie się młodzieży ze sobą oraz z wychowawcą. Przygoda zaczęła się już na dworcu, gdyż wielu po raz pierwszy jechało pociągiem. Morze przywitało nas piękną pogodą, spokojem, pustymi plażami… Panie zadbały, aby nikomu się nie nudziło. Były spacery po plaży, do Ustronia Morskiego, wycieczka rowerowa do Gąsek, całodniowa wycieczka do Kołobrzegu, rejs statkiem oraz szaleństwo w miejscowym parku wodnym. Można było również dać upust rozpierającej energii na dyskotece i podczas gier na boisku. Przy okazji okazało się, że w zakresie piosenek „ogniskowych” panie mają znacznie szerszy repertuar i trzeba będzie podszkolić tę dziedzinę. Pomimo drobnych niedyspozycji, 3 października wszyscy wrócili zadowoleni i zdrowi do swoich rodziców.

 

zielona szkoła Sianożęty zielona szkoła Sianożęty

 

zielona szkoła Sianożęty zielona szkoła Sianożęty

 

zielona szkoła Sianożęty

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA - WYPRAWA POPRAWA

 

sprzątanie świata

Dnia 18 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 135 i Gimnazjum nr 26 wraz z opiekunami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątaniu Świata 2015”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „WYPRAWA POPRAWA”. Koordynatorem akcji było Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie.

Akcja miała na celu zachęcić uczestników do właściwego postępowania z odpadami komunalnymi m.in. do segregacji odpadów „u źródła”. Uczestnicy akcji otrzymali także plakaty promujące tegoroczne hasło WYPRAWA POPRAWA.

Przeprowadzona akcja obejmowała tereny wokół szkoły, kościoła i stadionu „Wróblowianki”, pobocza dróg dojazdowych do powyższych miejsc, a także pobliski lasek. W akcji wzięło udział ok. 160 uczniów Szkoły Podstawowej i ok. 140 uczniów Gimnazjum. Wykorzystano ok. 300 sztuk rękawic ochronnych oraz kilkadziesiąt sztuk worków foliowych.

Można mieć nadzieję, że regularny udział dzieci i młodzieży w akcjach o charakterze ekologicznym zaowocuje zmianą świadomości młodego pokolenia Krakowian.

 

 

sprzątanie świata

 

 

Zebranie rodziców uczniów kl. II i III G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w klasie II i III gimnazjum na zebranie w dniu 23 września 2015 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Zebranie rodziców uczniów SP

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej na zebranie w dniu 23 września 2015 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Zebranie rodziców uczniów kl. I G

 

 

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do I kl. G na rok szkolny 2015/2016 na zebranie.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci zapisanych do Przedszkola na rok szkolny 2015/2016 na zebranie z dyrekcją ZSO 35 oraz z wychowawcami grup.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło