Życzenia

najserdeczniejsze życzenia.

Zdrowia, szczęścia

oraz wszelkiej pomyślności
składa cała społeczność ZSO 35 w Krakowie.

Targi Edukacyjne

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się „Małe Targi Edukacyjne”. Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali uczniom naszego gimnazjum ofertę swoich szkół na rok szkolny 2014/2015.
W spotkaniu wzięło udział 6 liceów ogólnokształcących oraz 12 szkół technicznych.

targi edukacyjne targi edukacyjne

Podpisywanie umów w Przedszkolu Nr 136

Szanowni Rodzice bardzo prosimy zapoznać się z terminami podpisywania umów do Samorządowego Przedszkola Nr 136 na rok szkolny 2014/2015.
Komunikat dotyczy Rodziców, których dzieci będą kontynuowały naukę jak również dla nowo zakwalifikowanych.

Przegląd Artystyczny Przedszkoli

Rekolekcje wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ W DNIACH od 27 marca 2014 r. do 28 marca 2014 r. wg podanego harmonogramu.

Dzień otwarty w SP

Zebranie

Serdecznie zaprszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 19 marca 2014 r.

Dzień otwarty w Gimnazjum

dzień otwarty w gimnazjum

1% podatku

1procent

Warsztaty o Islandii

19 lutego 2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej gościły panią Martę Bartoszek, która przez 15 lat mieszkała na Islandii, tam wychowywała się oraz uczęszczała do szkoły. Dzięki temu poznała język, kulturę, zwyczaje, a także legendy dotyczące tego regionu.

Nabyte umiejętności językowe, pozwoliły jej na współtworzenie  słownika islandzko - polskiego, a także prowadzenie kursów nauki islandzkiego, jak i tłumaczenia różnych artykułów.

Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się, dlaczego Islandia nazywana jest krajem ognia i lodu. Dzięki krótkiej prezentacji wraz z komentarzem pani Marty, przenieśli się w magiczny świat zamieszkany nie tylko przez urocze maskonury, wieloryby, lisy polarne, ale, jak mawiają tubylcy, przede wszystkim przez elfy i trolle.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z legendą islandzką, opowiedzianą w dziwnie dla nich  brzmiącym języku. Zajęcia były bardzo ciekawe i zachęciły wszystkie dzieci do sięgnięcia do naszych rodzimych podań i legend.

Zebranie

Serdecznie zaprszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 29 stycznia 2014 r.