Akcja zima 2016

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczestniczyliśmy w akcji: „Zima w szkole 2016”. Robiliśmy wiele ciekawych rzeczy. Były zajęcia przyrodnicze, plastyczne, sportowe, eksperymenty, doświadczenia i konkursy z nagrodami. Była też zabawa karnawałowa, na której tańczyliśmy wspólnie znane tańce, braliśmy udział w zabawach i konkursach, uczyliśmy się też nowych kroków tanecznych. Fajne i inspirujące były wycieczki: do Muzeum Etnograficznego, gdzie bawiliśmy się na warsztatach tanecznych i ekonomicznych, byliśmy widzami spektaklu „Księga Dżungli „w Nowohuckim Centrum Kultury, a w ostatnim dniu kino i premiera filmu „Alwin i wiewiórki - wielka wyprawa”. Każdemu, kto lubi fantastyczne przygody polecamy i zachęcamy do udziału.

Uczestnicy.

akcja zima w szkole akcja zima w szkole

akcja zima w szkole

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 na zebranie w dniu 03 lutego 2016 r.

Nowe akty prawne dotyczące rekrutacji

Prosimy zapoznać się z nowymi aktami prawnymi dotyczącymi rekrutacji do szkół <<CZYTAJ>>

Świąteczny czas

Grudzień i styczeń to miesiące, w których szczególnie podkreślamy w naszej szkole piękny czas Świąt Bożego Narodzenia.

22 grudnia zostały przedstawione Jasełka, przygotowane przez dzieci i nauczycieli naszej szkoły oraz przedszkola.

jasełka 2015 jasełka 2015

11 stycznia Nowego Roku dzieci wraz z nauczycielami zaprosiły swoje rodziny na „Wieczór kolęd”. Przy wypełnionej po brzegi dużej sali gimnastycznej klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz oddziały zerowe prezentowały tradycyjne i mniej znane kolędy. „Cichą noc” zaśpiewano w czterech językach: po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i po polsku.

kolędowanie 2016 kolędowanie 2016

Na koniec śpiewaliśmy wspólnie, pojawiła się nawet „wędrowna szopka”.

kolędowanie 2016

Zarządzenie Dyrektora ZSO 35

Treść zarządzenia <<CZYTAJ>>

Dzień otwarty w szkole

W dniu 16 grudnia 2015 r. /tj. środa/ w godz. 17.00 - 18.00 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Obecność obowiązkowa dla rodziców, których dzieci zagrożone będą oceną niedostateczną na I sem. z przedmiotu; oceną nieodpowiednią lub naganną z zachowania.

Akademia Rodziców XXI w.

„Akademia Rodziców XXI” wieku to także akcje charytatywne.

Przez cały listopad Akademia - przy wsparciu wszystkich grup z naszego przedszkola - zbierała dary na rzecz ALMA SPEI - Hospicjum dla dzieci. Zebrano mnóstwo dań w słoiczkach, kaszek i innej żywności.

Należy wspomnieć, że w akcji aktywnie pomagały gimnazjalistki z naszego gimnazjum. Tak więc, zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie naszej placówki mocno zaangażowali się w akcję i widać, że nie jest im obojętny los chorych dzieci. Przy okazji akcji zostały przeprowadzone zajęcia i pogadanki przybliżające uczniom działalność hospicjum i jego podopiecznych.

Za wszystko - wsparcie, pomoc, zainteresowanie, okazane serce - DZIĘKUJEMY!

podziękowanie

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.

W naszym zespole szkół ochoczo włączyliśmy się w obchody tego dnia. 19, 20 listopada zwracaliśmy szczególną uwagę, aby być dla siebie miłymi, uprzejmymi, uśmiechy gościły na naszych twarzach przez prawie cały czas. Wiemy, że uśmiech, życzliwość, serdeczność pomagają nam na co dzień w kontaktach z innymi ludźmi. Chcemy, aby Dzień Życzliwości trwał cały rok i jeszcze dłużej!!! Do tego zachęcamy wszystkich.

życzliwość

Radosna Niepodległość

„Radosna Niepodległości” - To już 58. Lekcja Śpiewania pieśni o tematyce patriotycznej w Krakowie. Lekcję prowadził dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – pan Waldemar Domański oraz Dyrektor Kabaretu „Loch Camelot” – pan Kazimierz Madej. Patronował Prezydent Miasta Krakowa.

Naszą Szkołę Podstawową nr 135 reprezentowały w tym roku klasa pierwsza oraz trzecia pod opieką wychowawców: p. Danuty Cichoń i p. Katarzyny Stopy oraz nauczycielki muzyki p. Anny Wojtas. Wspólnie z artystami Kabaretu „Loch Camelot” pod przewodnictwem p. Ewy Korneckiej oraz publicznością zgromadzoną na Rynku Głównym w Krakowie, wykonali kołysankę „Na Wojtusia z popielnika” /sł. Janiny Porazińskiej/.

Można Święto Niepodległości spędzić w domu przed telewizorem. Owszem, pewne jest, że będzie wygodniej, cieplej, jednak… Jeszcze bardziej pewne jest to, że tam – w samym sercu Krakowa, stojąc w grupie ludzi sławnych i mniej znanych przeżywa się coś szczególnego, co przewyższa wszelkie wygody. Czuje się jedność, patriotyzm, śpiewa się całym sercem o naszej ojczyźnie. Nasze piosenki patriotyczne niekiedy nawet o trudnej drodze do niepodległości opowiadają na wesoło. Część wykonawców przebrana jest w stroje narodowe z różnych czasów historycznych. Atmosfera jest niezapomniana, a okazja do wypicia pysznej gorącej czekolady w którejś z naszych słynnych kawiarni także szczególna. Pomyślcie o tym następnym razem, gdy zaplanujecie „ciepłe kapcie” na Święto Niepodległości 11 listopada.

pieśni patriotyczne pieśni patriotyczne

Zebranie rodziców uczniów SP i G

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 18 listopada 2015 r.

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 do gr. IV i gr. V na zebranie z wychowawcami w dniu 25 listopada 2015 r.