Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci nowoprzyjętych na rok szkolny 2016/2017 oraz obecnie uczęszczających do Przedszkola nr 136 na zebranie, które odbędzie się w dniu 5 maja 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

 

 

Gimnazjum nr 26 od kilku lat uczestniczy w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” koordynowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W tym czasie pozytywnie przeszliśmy wszystkie audyty i już po raz drugi otrzymaliśmy tytuł „Lidera Projektu”.

 

certyfikat bezpieczeństwa

 

 

Jednym z najważniejszych elementów związanych z realizacją projektu jest zaangażowanie wszystkich partnerów działających na rzecz szkoły tj. dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, Rady Dzielnicy X, Klubu Osiedlowego Wróblowice, Parafii Przemienienia Pańskiego, Klubu Sportowego „Wróblowianka”, Poradni – Psychologiczno Pedagogicznej nr 3 w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej. Wspólnie podejmujemy działania w kierunku poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole oraz na terenie jej przyległym.


Współpraca i działania dotyczą między innymi:

  • bieżącej modernizacji budynku szkoły,
  • zakupu nowoczesnych wyposażeń sal lekcyjnych,
  • zakupu specjalistycznych pomocy edukacyjnych,
  • organizacji zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla uczniów,
  • organizacji prelekcji dla rodziców,
  • dodatkowego zabezpieczenia terenu szkoły i jej okolic podczas organizacji imprez szkolnych.

W roku szkolnym 2015/2016 do projektu przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 135. Obecnie przeprowadziliśmy badania dotyczące poczucia bezpieczeństwa uczniów oraz poziomu bezpieczeństwa wg rodziców i nauczycieli. 10.03.2016 r. odbyło się spotkanie zespołu partnerów. Opracowaliśmy zintegrowany plan działania, który obecnie realizujemy.

Bardzo gorąco zachęcamy rodziców do zaangażowania się w naszą działalność.


certyfikat

 

Wnioski 500+

 

 

www.krakow.plSzanowni Państwo w naszej placówce znajduje się punkt składania wniosków 500+.

 

Wnioski można przynosić w dn. od 01.04.2016 r. do dn. 30.04.2016 r do pokoju nr 17A na I piętrze w godz. podanych w harmonogramie.

 


Harmonogram: <<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

Rodzina 500+ Mini Poradnik: <<SZCZEGÓŁY>>

 

 

Kampania - Bądźmy Wrażliwi

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 135 w Krakowie wzięli udział w konkursie prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach kampanii „Bądźmy wrażliwi”. Konkurs został podzielony na kategorie wiekowe.

W I kategorii uczniowie klas 1 – 3 mieli za zadanie zaproponować w formie plastycznej zakończenie bajki „Jeżyk Kacperek i jego problem”. Komisja Konkursowa wyróżniła prace uczniów:

Magdalena Król kl. 1a, Jagoda Orzechowska kl. 1c, Filip Zięba kl. 2a, Weronika Sułkowska, Nikola Cebula, Zuzanna Kaja kl. 2b, Michał Kozioł, Aleksandra Tkaczewska kl. 3a, Nina Duda, Marek Werewka – Front kl. 3b.

W II kategorii zadaniem uczniów klas 4 – 6 było zaproponować w formie plastycznej zakończenie „Bajki o Krzywdzie”. Komisja Konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

Karol Szablowski kl. 4 b, Beata Michałek, Zuzanna Lalik kl. 5a, Zuzanna Guzik,
Kamila Moksa kl. 5b.

Prace wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu, zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Prace zostały wykonane bardzo starannie, młodzież wykazała się duża inwencją twórczą, wrażliwością na potrzeby innych, zrozumieniem tematu.

Pedagodzy szkolni


 

Poniżej prezentujemy wyróżnione prace.


 

 

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

 

 

 

 

Konkurs w bibliotece

 

Z okazji 50 rocznicy śmierci Jana Brzechwy w bibliotece szkolnej jest organizowany konkurs dla klas 1 – 3 pod hasłem: „Pięknie czytamy utwory Jana Brzechwy”. W eliminacjach klasowych zostali już wyłonieni finaliści. Finał konkursu odbędzie się 22 kwietnia, w piątek, o godz. 10:35.

 

 

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

 

 

Serdecznie zaprszamy rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 na ZEBRANIE, które odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Akademia Rodziców XXI w.

 

 

„Ale jaja!” - to nazwa kolejnych warsztatów, jakie odbyły się w ramach działalności Akademii Rodzica. Święta Wielkiej Nocy tuż, tuż, zatem nic dziwnego, że tytułowe JAJO - najważniejszy symbol nadchodzących Świąt - stało się bohaterem zajęć. Rodzice i dzieci zapoznali się z efektowną metodą ozdabiania jajek, a mianowicie - decoupage, inaczej metoda serwetkowa. Ten rodzaj zdobienia szczególnie przypadł wszystkim do gustu.

Powstały prawdziwe cudeńka! Wesołych Świąt!

 

 

pisanki pisanki

 

pisanki pisanki

 

 

 

Komunikat

 

 

DRODZY RODZICE!

 


W dniu 24.03.2016 r. (Wielki Czwartek) kancelaria szkoły nieczynna, natomiast w dniu 25.03.2016 r. (Wielki Piątek) czynna w godz. od 7.00 do 11.00.

 

 

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Nr 135

 

 

Dzień Otwarty

 

 

 

Dzień Otwarty w Gimnazjum Nr 26

 

 

 

Dzień Otwarty

 

 

 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 9 marca 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło