Małe Targi Edukacyjne

 

 

Dnia 15 marca 2017r., po raz kolejny, w naszej szkole odbyły się „Małe Targi Edukacyjne”. Gościliśmy przedstawicieli aż 21 szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili ofertę edukacyjną swoich szkół naszym gimnazjalistom. Cenna była możliwość rozmowy bezpośredniej z uczniami i nauczycielami poszczególnych placówek.

 

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne targi edukacyjne

 

 

 

Konkurs "Żyj w zgodzie z innymi"

 

 

„Aby żyć w zgodzie z innymi, człowiek musi najpierw pogodzić się z samym sobą.”

Jan Twardowski

 

Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 135 w Krakowie wzięli udział
w konkursie plastycznym prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Filia nr 3 w Krakowie w ramach kampanii „Bądźmy wrażliwi”. Temat konkursu „Żyj w zgodzie z innymi”. Prace zostały wykonane bardzo starannie, młodzież szkolna wykazała się dużą inwencją twórczą, empatią i zrozumieniem tematu.

Komisja Konkursowa wybrała prace, które zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Pedagodzy szkolni

 

Poniżej prezentujemy niektóre wyróżnione prace.


Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny


 

 

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu

 

 

Szanowni Państwo w okresie od 27 marca 2017 r. do 12 kwietnia 2017 r. odbywają się zapisy na dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr 136 w Krakowie.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Konkurs

 

 

 

Konkurs

 

 

 

1 % podatku

 

 

 

 

 

1 % podatku

 

 

 

 

Rodzic w szkole - pomysły do działańrodzic w szkole

 

 

<<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

 

DZIEŃ OTWARTY W SP

 

dzień otwarty

 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 15 marca 2017 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Projekt ...

W I semestrze klasa II A gimnazjum pod opieką wychowawczyni, nauczycielki matematyki pani Urszuli Włodarczyk wzięła udział w projekcie skierowanym do młodzieży województwa małopolskiego pt. Sekrety Krakowskiej Almarii - ciekawie i kreatywnie o pieniądzach, bankach, finansach i przedsiębiorczości. Projekt ten został zorganizowany przez Akademię Żakowską i Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości, pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym założeniem projektu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zasad funkcjonowania bankowości w Krakowie na przestrzeni wieków. Ponadto projekt zakładał; pobudzenie postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie zdolności logicznego myślenia i zapobieganie wykluczeniu finansowemu.

Projekt realizowany był w trzech etapach.

I etap to mini warsztaty na ekspozycji numizmatycznej w Muzeum E. Hutten-Czapskiego Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, umożliwiające zapoznanie się z eksponatami oraz utrwalenie i rozszerzenie wiedzy z zakresu matematyki i historii oraz wycieczka po Starym Mieście śladami dawnych bankierów i banków.

 

projekt bankowyprojekt bankowy

 

II etap odbył się w WSZiB i były to aktywne zajęcia obejmujące podstawowe zagadnienia z zakresu ekonomii, finansów oraz wyrabianie właściwych postaw w zakresie gospodarowania pieniędzmi – oszczędzanie i wydawanie.

 

projekt bankowyprojekt bankowy

 

III etap polegał na przygotowaniu przez grupy uczniów posterów na temat związany z projektem. 14 grudnia odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt i na której odbyło się wręczanie nagród za najlepszy poster. Dwa zespoły uczniów z klasy II A, otrzymały równorzędne trzecie miejsce i zostały nagrodzone. Ponadto każdy uczeń otrzymał certyfikat udziały w projekcie.

 

projekt bankowy projekt bankowy projekt bankowy

Kadra dnia luty 12 2017 17:47:08 · Drukuj

Hej kolęda, kolęda ...

 

 

http://zelczyna.pl

 

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 35 w Krakowie, ul. Mirtowa 2 serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w dniu 25 stycznia 2017 r. o godz. 18.00, w budynku szkoły.


 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 25 stycznia 2017 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło