III Artystyczny Przegląd Przedszkoli

 


21 maja 2016 r. (sobota)
na terenie naszego zespołu odbędzie się

III Przegląd Artystyczny Przedszkoli - Kraków Południe,
"Roztańczony Przedszkolak"

 

Przegląd ma charakter konkursu, w którym biorą udział zarówno samorządowe, jak i prywatne przedszkola, znajdujące się na południu Krakowa.

Jest to pierwsza tego rodzaju impreza na terenie południowych dzielnic Krakowa, której głównym celem jest integracja środowisk przedszkolnych poprzez stworzenie możliwości zaprezentowania działalności i twórczości małych wychowanków.

Ideą Przeglądu jest popularyzacja wśród dzieci w wieku przedszkolnym różnych form aktywności artystycznej: tanecznej, plastycznej, muzycznej, teatralnej.

 

 

przegląd

 

 

Tegoroczny, III Przegląd Artystyczny Przedszkoli–Kraków Południe odbędzie się pod hasłem „Roztańczony Przedszkolak”. Swoje umiejętności taneczne, zaprezentuje 10 zespołów dziecięcych z samorządowych i prywatnych przedszkoli z południowych dzielnic Krakowa.

 

 

Wszystkie przedszkola zapraszamy od godz. 8.30; zapewniamy szatnię oraz miejsce, w którym zespoły będą mogły się przygotować.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.00, bardzo prosimy o punktualność.

Przypominamy o dostarczeniu:

  • papierowej wersji oświadczenia dotyczącego zgody na wykorzystanie wizerunku dzieci - jest to kryterium udziału
    w konkursie,
  • opisanej płyty CD (nr przedszkola, nazwa zespołu), ewentualnie pendrive'a.

Czas występu nie może przekroczyć 4 minut.

Wymiar sceny, na której dzieci będą tańczy – 5 x 8 m.

 

 

 

Akcja LATO 2016

 

 

Szanowni Rodzice.


W terminie od 27 czerwca 2016 r. do 01 lipca 2016 r. na terenie naszej placówki (dla uczniów SP 135) będzie organizowana akcja: „Lato w szkole 2016”.

Szczegółowe informacje można uzyskać u p. J. Gut oraz p. A. Oleksy.

 


Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 18 maja 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Konkurs w bibliotece

 

 

Jan Brzechwa to znany nam wszystkim, ulubiony autor wierszowanych, humorystycznych bajek dla dzieci. 50 lat po jego śmierci biblioteka szkolna przybliżyła dzieciom tę postać. Służyły temu zajęcia biblioteczne, podczas których uczniowie z klas 1 – 3 dowiedzieli się, między innymi, jak naprawdę nazywał się autor „Pana Kleksa” i co to jest „brzechwa”.

Kolejnym etapem był konkurs „Pięknie czytamy utwory Jana Brzechwy”, składający się z eliminacji klasowych oraz ogólnoszkolnego finału, który miał miejsce 22 kwietnia. W finale dzieci zaprezentowały najbardziej znane wiersze oraz fragmenty trylogii o Panu Kleksie.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbyło się 29 kwietnia 2016 r.

konkurs konkurs

 

konkurs konkurs


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Akademia Rodzica XXI w.

 

14 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie z psychologiem mgr Wandą Papugową. Na co dzień kieruje ona krakowskim Samorządowym Ośrodkiem Psychologiczno – Pedagogicznym dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie. Jest trenerem drugiego stopnia Racjonalnej Terapii Zachowań, mediatorem, edukatorem i trenerem ART – Treningu Zastępowania Agresji. Ma na swoim koncie interesującą publikację „Edu.pl czyli rzecz o szkole".

Tematem spotkania był wykład naszego gościa pt: "Dlaczego nas nie wychowujecie?"

Rodzice naszych wychowanków mimo deszczowej pogody licznie przybyli na spotkanie, a także aktywnie w nim uczestniczyli, zadając pytania oraz przytaczając różne sytuacje wychowawcze, które następnie wspólnie analizowano. Widać, że rodzice troszczą się o prawidłowy rozwój swoich dzieci i ich dobro jest dla nich najważniejsze.

 

p. Wanda Papugowa

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za przybycie!

 

 

 

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci nowoprzyjętych na rok szkolny 2016/2017 oraz obecnie uczęszczających do Przedszkola nr 136 na zebranie, które odbędzie się w dniu 5 maja 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

 

 

Gimnazjum nr 26 od kilku lat uczestniczy w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” koordynowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W tym czasie pozytywnie przeszliśmy wszystkie audyty i już po raz drugi otrzymaliśmy tytuł „Lidera Projektu”.

 

certyfikat bezpieczeństwa

 

 

Jednym z najważniejszych elementów związanych z realizacją projektu jest zaangażowanie wszystkich partnerów działających na rzecz szkoły tj. dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, Rady Dzielnicy X, Klubu Osiedlowego Wróblowice, Parafii Przemienienia Pańskiego, Klubu Sportowego „Wróblowianka”, Poradni – Psychologiczno Pedagogicznej nr 3 w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej. Wspólnie podejmujemy działania w kierunku poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole oraz na terenie jej przyległym.


Współpraca i działania dotyczą między innymi:

  • bieżącej modernizacji budynku szkoły,
  • zakupu nowoczesnych wyposażeń sal lekcyjnych,
  • zakupu specjalistycznych pomocy edukacyjnych,
  • organizacji zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla uczniów,
  • organizacji prelekcji dla rodziców,
  • dodatkowego zabezpieczenia terenu szkoły i jej okolic podczas organizacji imprez szkolnych.

W roku szkolnym 2015/2016 do projektu przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 135. Obecnie przeprowadziliśmy badania dotyczące poczucia bezpieczeństwa uczniów oraz poziomu bezpieczeństwa wg rodziców i nauczycieli. 10.03.2016 r. odbyło się spotkanie zespołu partnerów. Opracowaliśmy zintegrowany plan działania, który obecnie realizujemy.

Bardzo gorąco zachęcamy rodziców do zaangażowania się w naszą działalność.


certyfikat

 

Wnioski 500+

 

 

www.krakow.plSzanowni Państwo w naszej placówce znajduje się punkt składania wniosków 500+.

 

Wnioski można przynosić w dn. od 01.04.2016 r. do dn. 30.04.2016 r do pokoju nr 17A na I piętrze w godz. podanych w harmonogramie.

 


Harmonogram: <<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

Rodzina 500+ Mini Poradnik: <<SZCZEGÓŁY>>

 

 

Kampania - Bądźmy Wrażliwi

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 135 w Krakowie wzięli udział w konkursie prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach kampanii „Bądźmy wrażliwi”. Konkurs został podzielony na kategorie wiekowe.

W I kategorii uczniowie klas 1 – 3 mieli za zadanie zaproponować w formie plastycznej zakończenie bajki „Jeżyk Kacperek i jego problem”. Komisja Konkursowa wyróżniła prace uczniów:

Magdalena Król kl. 1a, Jagoda Orzechowska kl. 1c, Filip Zięba kl. 2a, Weronika Sułkowska, Nikola Cebula, Zuzanna Kaja kl. 2b, Michał Kozioł, Aleksandra Tkaczewska kl. 3a, Nina Duda, Marek Werewka – Front kl. 3b.

W II kategorii zadaniem uczniów klas 4 – 6 było zaproponować w formie plastycznej zakończenie „Bajki o Krzywdzie”. Komisja Konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

Karol Szablowski kl. 4 b, Beata Michałek, Zuzanna Lalik kl. 5a, Zuzanna Guzik,
Kamila Moksa kl. 5b.

Prace wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu, zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Prace zostały wykonane bardzo starannie, młodzież wykazała się duża inwencją twórczą, wrażliwością na potrzeby innych, zrozumieniem tematu.

Pedagodzy szkolni


 

Poniżej prezentujemy wyróżnione prace.


 

 

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

 

 

 

 

Konkurs w bibliotece

 

Z okazji 50 rocznicy śmierci Jana Brzechwy w bibliotece szkolnej jest organizowany konkurs dla klas 1 – 3 pod hasłem: „Pięknie czytamy utwory Jana Brzechwy”. W eliminacjach klasowych zostali już wyłonieni finaliści. Finał konkursu odbędzie się 22 kwietnia, w piątek, o godz. 10:35.

 

 

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

 

 

Serdecznie zaprszamy rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 na ZEBRANIE, które odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło