Zebranie w P 136

Serdecznie zaprszamy rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 na ZEBRANIE, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2014 r.

Dzień otwarty dla rodziców

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów SP 135 oraz G 26 na "DZIEŃ OTWARTY", który odbędzie się w dniu 16 grudnia 2014 r.

Zajęcia sportowo - rekreacyjne

sportowcy

ZSO 35 zaprasza…

Zapraszamy uczniów klas piątych i szóstych okolicznych szkół, na bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne organizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 35 w Krakowie z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego.

Głównym celem zajęć jest integracja młodzieży środowiska lokalnego oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Program obejmuje głównie zespołowe gry sportowe (piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna, piłka ręczna lub inne…), uwzględniając przede wszystkim zainteresowania uczestników.

Harmonogram zajęć będzie podawany na bieżąco na stronie www ZSO nr 35.

Uczestników obowiązuje zgoda rodziców/prawnych opiekunów (w załączeniu).

ZGODA RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW

REGULAMIN ZAJĘĆ SPORTOWYCH

Zajęcia w m-cu grudniu 2014 r.:

• 13.12.2014 r. godz. 12.30

Rada Rodziców - wpłaty

„WPŁACASZ –

TWOJE DZIECKO ZYSKUJE”

Rada Rodziców

To właśnie Twoje wpłaty pomagają organizować w naszej szkole różnego rodzaju przedsięwzięcia, nagradzać uczniów wyróżniających się, wspierać działania
najbardziej kreatywnych nauczycieli.

SUGEROWANA WYSOKOŚĆ

ROCZNEJ SKŁADKI NA KOMITET

RADY RODZICÓW:

50 złotych od dziecka,
za każde kolejne dziecko wedle uznania rodziców.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WPŁAT NA KONTO LUB OSOBIŚCIE

DO SKARBNIKÓW KLASOWYCH.

RADA RODZICÓW

- Krzysztof Bubak - Skarbnik

Bank Pocztowy 04 1320 1537 1765 0212 3000 0001

Góra Grosza

W dniach 24.11.2014 r. - 5.12.2014 r. w naszej szkole rusza akcja "Góra Grosza". Jest to już XV edycja tej akcji pod patronatem Towarzystwa NASZ DOM. Celem tej akcji jest uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Najlepsze co można dać dziecku to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka.

W naszej szkole akcję prowadzi zespół uczniów klasy II B gimnazjum pod opieką wychowawcy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji- ruszamy za tydzień w poniedziałek 24 listopada - KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY.

Więcej o akcji można przeczytać na http://towarzystwonaszdom.pl

góra grosza

Owoce w szkole

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie „Owoce w szkole”. Nauczyciele uczący w klasach I-III prowadzą zajęcia edukacyjne mające na celu wprowadzenie owoców i warzyw do codziennej diety dzieci, poznanie wartości odżywczych owoców i warzyw, kształtowanie nawyków zdrowego żywienia oraz nawyków kultury i higieny przygotowania i spożywania posiłków. Dzięki temu uczniowie poszerzają wiedzę na temat uprawy i wykorzystania owoców i warzyw jak i ich przetworów w żywieniu.

Dzieci biorą udział w przedstawieniach tematycznych, oglądają prezentacje multimedialne, uczą się piosenek i wierszy, wykonują prace plastyczne, które zostają zaprezentowane na wystawach klasowych i szkolnych.

Uczniowie otrzymują gotowe do spożycia owoce i warzywa oraz soki,
co wpływa na urozmaicenie posiłków spożywanych w szkole. Wszyscy chętnie biorą udział w programie i ze smakiem zajadają otrzymane smakołyki.

owoce w szkole

owoce w szkole owoce w szkole

11 listopada - Lekcja śpiewania na Rynku Głównym

Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy śpiewaniem pieśni patriotycznych na Rynku Głównym. Na scenie, wraz z krakowianami zaprezentowaliśmy pieśń „Przybyli ułani pod okienko” przy akompaniamencie pani Ewy Korneckiej. Piękna sceneria Sukiennic, wież Kościoła Mariackiego i Ratusza dodawała uroku temu wydarzeniu.

Na twarzach wszystkich było widać wielkie wzruszenie.

Lekcja śpiewania

Spotkanie z Panią psycholog

W dniu 17.11.2014 o godz. 16.00 w Przedszkolu Nr 136 (sala nr 1), odbędzie się spotkanie z Panią psycholog Katarzyną Migdał.

Temat: „Najczęstsze problemy wychowawcze
wieku przedszkolnego”.

Gorąco zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w spotkaniu. Jest to jedyna okazja, aby porozmawiać ze świetnym fachowcem z dziedziny psychologii.

Zebranie rodziców uczniów G 26

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców młodzieży uczącej się w gimnazjum na zebranie w dniu 19 listopada 2014 r.

Zebranie rodziców uczniów SP 135

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej na zebranie w dniu 18 listopada 2014 r.

List do Rodziców

Rada Rodziców zaprasza do współpracy!

List do rodziców znajduje się w zakładce Rada Rodziców