Rada Rodziców - wpłaty

„WPŁACASZ –

TWOJE DZIECKO ZYSKUJE”

Rada Rodziców

To właśnie Twoje wpłaty pomagają organizować w naszej szkole różnego rodzaju przedsięwzięcia, nagradzać uczniów wyróżniających się, wspierać działania
najbardziej kreatywnych nauczycieli.

SUGEROWANA WYSOKOŚĆ

ROCZNEJ SKŁADKI NA KOMITET

RADY RODZICÓW:

50 złotych od dziecka,
za każde kolejne dziecko wedle uznania rodziców.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WPŁAT NA KONTO LUB OSOBIŚCIE

DO SKARBNIKÓW KLASOWYCH.

RADA RODZICÓW

- Krzysztof Bubak - Skarbnik

Bank Pocztowy 04 1320 1537 1765 0212 3000 0001

Góra Grosza

W dniach 24.11.2014 r. - 5.12.2014 r. w naszej szkole rusza akcja "Góra Grosza". Jest to już XV edycja tej akcji pod patronatem Towarzystwa NASZ DOM. Celem tej akcji jest uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Najlepsze co można dać dziecku to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka.

W naszej szkole akcję prowadzi zespół uczniów klasy II B gimnazjum pod opieką wychowawcy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji- ruszamy za tydzień w poniedziałek 24 listopada - KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY.

Więcej o akcji można przeczytać na http://towarzystwonaszdom.pl

góra grosza

Owoce w szkole

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie „Owoce w szkole”. Nauczyciele uczący w klasach I-III prowadzą zajęcia edukacyjne mające na celu wprowadzenie owoców i warzyw do codziennej diety dzieci, poznanie wartości odżywczych owoców i warzyw, kształtowanie nawyków zdrowego żywienia oraz nawyków kultury i higieny przygotowania i spożywania posiłków. Dzięki temu uczniowie poszerzają wiedzę na temat uprawy i wykorzystania owoców i warzyw jak i ich przetworów w żywieniu.

Dzieci biorą udział w przedstawieniach tematycznych, oglądają prezentacje multimedialne, uczą się piosenek i wierszy, wykonują prace plastyczne, które zostają zaprezentowane na wystawach klasowych i szkolnych.

Uczniowie otrzymują gotowe do spożycia owoce i warzywa oraz soki,
co wpływa na urozmaicenie posiłków spożywanych w szkole. Wszyscy chętnie biorą udział w programie i ze smakiem zajadają otrzymane smakołyki.

owoce w szkole

owoce w szkole owoce w szkole

11 listopada - Lekcja śpiewania na Rynku Głównym

Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy śpiewaniem pieśni patriotycznych na Rynku Głównym. Na scenie, wraz z krakowianami zaprezentowaliśmy pieśń „Przybyli ułani pod okienko” przy akompaniamencie pani Ewy Korneckiej. Piękna sceneria Sukiennic, wież Kościoła Mariackiego i Ratusza dodawała uroku temu wydarzeniu.

Na twarzach wszystkich było widać wielkie wzruszenie.

Lekcja śpiewania

Spotkanie z Panią psycholog

W dniu 17.11.2014 o godz. 16.00 w Przedszkolu Nr 136 (sala nr 1), odbędzie się spotkanie z Panią psycholog Katarzyną Migdał.

Temat: „Najczęstsze problemy wychowawcze
wieku przedszkolnego”.

Gorąco zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w spotkaniu. Jest to jedyna okazja, aby porozmawiać ze świetnym fachowcem z dziedziny psychologii.

Zebranie rodziców uczniów G 26

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców młodzieży uczącej się w gimnazjum na zebranie w dniu 19 listopada 2014 r.

Zebranie rodziców uczniów SP 135

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej na zebranie w dniu 18 listopada 2014 r.

List do Rodziców

Rada Rodziców zaprasza do współpracy!

List do rodziców znajduje się w zakładce Rada Rodziców

Warsztaty edukacyjne

W dniu 5 listopada 2014 r. naszą szkołę odwiedziły panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie warsztatów edukacyjnych dla klas I -III uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz niebezpieczeństw czyhających na nich w otaczającym ich świecie.
Po pogadance na temat zasad ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy, dzieci obejrzały krótką podsumowującą temat bajkę. Po filmiku został przeprowadzony mini-quiz, w czasie którego nasi uczniowie udzielali prawidłowych odpowiedzi na zadawane przez policjantkę pytania.

Wszyscy świetnie się bawili, a na zakończenie każde dziecko otrzymało mały prezent - opaskę odblaskową, która pomoże w zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci na drodze po zmroku.

warsztaty edukacyjne warsztaty edukacyjne

Ślubowanie klas I G

Dnia 31 października 2014 r. klasy pierwsze naszego Gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym wzięły udział w uroczystym ślubowaniu na płycie Rynku Głównego. Uroczystość połączona była z odbywającym się corocznie upamiętnieniem wyzwolenia Krakowa spod władzy Austro - Węgier w roku 1918 oraz ślubowaniem nowoprzyjętych członków Straży Miejskiej w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Oprawę temu wydarzeniu zapewniła kompania honorowa Straży Miejskiej, orkiestra dęta, Bractwo Kurkowe, historyczna grupa rekonstrukcyjna oraz reprezentacje krakowskich gimnazjów.

ślubowanie 2014

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!

W dniu 28.10.2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą w czasie, której uczniowie promowali siebie poprzez plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydowało 5 uczniów z klas gimnazjalnych. Głosować na swych kandydatów mogli wszyscy uczniowie od kl. IV SP do kl. III G. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku wyborów na rok szkolny 2014/2015 powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Przewodniczący - Paulina Pasek

Zastępca - Przemysław Rajca