Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci nowoprzyjętych na rok szkolny 2016/2017 oraz obecnie uczęszczających do Przedszkola nr 136 na zebranie, które odbędzie się w dniu 5 maja 2016 r.

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Gimnazjum nr 26 od kilku lat uczestniczy w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” koordynowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W tym czasie pozytywnie przeszliśmy wszystkie audyty i już po raz drugi otrzymaliśmy tytuł „Lidera Projektu”.

certyfikat bezpieczeństwa

Jednym z najważniejszych elementów związanych z realizacją projektu jest zaangażowanie wszystkich partnerów działających na rzecz szkoły tj. dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, Rady Dzielnicy X, Klubu Osiedlowego Wróblowice, Parafii Przemienienia Pańskiego, Klubu Sportowego „Wróblowianka”, Poradni – Psychologiczno Pedagogicznej nr 3 w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej. Wspólnie podejmujemy działania w kierunku poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole oraz na terenie jej przyległym.

Współpraca i działania dotyczą między innymi:

• bieżącej modernizacji budynku szkoły,
  • zakupu nowoczesnych wyposażeń sal lekcyjnych,
  • zakupu specjalistycznych pomocy edukacyjnych,
  • organizacji zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla uczniów,
  • organizacji prelekcji dla rodziców,
  • dodatkowego zabezpieczenia terenu szkoły i jej okolic podczas organizacji imprez szkolnych.

W roku szkolnym 2015/2016 do projektu przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 135. Obecnie przeprowadziliśmy badania dotyczące poczucia bezpieczeństwa uczniów oraz poziomu bezpieczeństwa wg rodziców i nauczycieli. 10.03.2016 r. odbyło się spotkanie zespołu partnerów. Opracowaliśmy zintegrowany plan działania, który obecnie realizujemy.

Bardzo gorąco zachęcamy rodziców do zaangażowania się w naszą działalność.

Wnioski 500+

www.krakow.pl

Szanowni Państwo w naszej placówce znajduje się punkt składania wniosków 500+.

Wnioski można przynosić w dn. od 01.04.2016 r. do dn. 30.04.2016 r do pokoju nr 17A na I piętrze w godz. podanych w harmonogramie.

Harmonogram: <<SZCZEGÓŁY>>

Rodzina 500+ Mini Poradnik: <<SZCZEGÓŁY>>

Kampania - Bądźmy Wrażliwi

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 135 w Krakowie wzięli udział w konkursie prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach kampanii „Bądźmy wrażliwi”. Konkurs został podzielony na kategorie wiekowe.

W I kategorii uczniowie klas 1 – 3 mieli za zadanie zaproponować w formie plastycznej zakończenie bajki „Jeżyk Kacperek i jego problem”. Komisja Konkursowa wyróżniła prace uczniów:

Magdalena Król kl. 1a, Jagoda Orzechowska kl. 1c, Filip Zięba kl. 2a, Weronika Sułkowska, Nikola Cebula, Zuzanna Kaja kl. 2b, Michał Kozioł, Aleksandra Tkaczewska kl. 3a, Nina Duda, Marek Werewka – Front kl. 3b.

W II kategorii zadaniem uczniów klas 4 – 6 było zaproponować w formie plastycznej zakończenie „Bajki o Krzywdzie”. Komisja Konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

Karol Szablowski kl. 4 b, Beata Michałek, Zuzanna Lalik kl. 5a, Zuzanna Guzik,
Kamila Moksa kl. 5b.

Prace wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu, zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Prace zostały wykonane bardzo starannie, młodzież wykazała się duża inwencją twórczą, wrażliwością na potrzeby innych, zrozumieniem tematu.

Pedagodzy szkolni

Poniżej prezentujemy wyróżnione prace.

konkurs plastyczny

Konkurs w bibliotece

Z okazji 50 rocznicy śmierci Jana Brzechwy w bibliotece szkolnej jest organizowany konkurs dla klas 1 – 3 pod hasłem: „Pięknie czytamy utwory Jana Brzechwy”. W eliminacjach klasowych zostali już wyłonieni finaliści. Finał konkursu odbędzie się 22 kwietnia, w piątek, o godz. 10:35.

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

Serdecznie zaprszamy rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 136 na ZEBRANIE, które odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2016 r.

Akademia Rodziców XXI w.

„Ale jaja!” - to nazwa kolejnych warsztatów, jakie odbyły się w ramach działalności Akademii Rodzica. Święta Wielkiej Nocy tuż, tuż, zatem nic dziwnego, że tytułowe JAJO - najważniejszy symbol nadchodzących Świąt - stało się bohaterem zajęć. Rodzice i dzieci zapoznali się z efektowną metodą ozdabiania jajek, a mianowicie - decoupage, inaczej metoda serwetkowa. Ten rodzaj zdobienia szczególnie przypadł wszystkim do gustu.

Powstały prawdziwe cudeńka! Wesołych Świąt!

pisanki pisanki

DRODZY RODZICE!

W dniu 24.03.2016 r. (Wielki Czwartek) kancelaria szkoły nieczynna, natomiast w dniu 25.03.2016 r. (Wielki Piątek) czynna w godz. od 7.00 do 11.00.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Nr 135

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w Gimnazjum Nr 26

Dzień Otwarty

Zebranie rodziców uczniów SP i G

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 9 marca 2016 r.