Warsztaty z policją

W dniu 23 listopada 2016 roku pan Dyrektor zaprosił do szkoły policjantów Komendy Miejskiej w Krakowie oraz rodziców naszych uczniów. Tematem spotkania było szkolenie związane z problemem cyberprzemocy - dla rodziców ze Szkoły Podstawowej. Rodzice uczniów z gimnazjum uzyskali informacje na temat dopalaczy i narkotyków.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić, jak łatwo popełnić przestępstwo, niewłaściwie korzystając z internetu.

warsztaty z KMP warsztaty z KMP

Konkurs

Serdecznie zaprszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie literacko plastycznym "FASCYNUJĄCY  ŚWIAT  JULIUSZA  VERNE'A".

Ogólnopolska akcja - "Śniadanie daje moc"

Dzień „Śniadanie Daje Moc” już za nami!

W dniu 8 listopada 2016 r. tysiące szkół podstawowych w całej Polsce obchodziły śniadaniowe święto. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 135, również świętowali.

Było bardzo smacznie i zdrowo :-)

Nie zabrakło kolorowych kanapek,  pysznych twarożków i owocowych smakołyków, a także zbaw edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za entuzjazm, przygotowania i wspólne świętowanie!

Śniadanie daje moc Śniadanie daje moc

Zebranie rodziców uczniów SP i G

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 23 listopada 2016 r.

Ślubowanie klas I Gimnazjum

W dniu 28 października 2016 r. przypadła 98 Rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Podczas głównych uroczystości na Rynku Głównym miała miejsce inscenizacja historyczna w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej. Przy Wieży Ratuszowej odbyła się uroczysta zmiana warty oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Krakowskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezen­towali uczniowie klasy 1A i 1B wraz z pocztem sztandarowym.

ślubowanie

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja, która ma na celu zachęcić do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

30 września nasza szkoła wzięła udział w obchodach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Komisje uczniowskie, składające się z uczniów klasy II A Gimnazjum sprawdzały jak tabliczkę mnożenia znają uczniowie ze Szkoły Podstawowej od kl. III do kl. VI. Uczniowie biorący udział w konkursie losowali kartkę z pięcioma pytaniami. Jeżeli odpowiedzieli bezbłędnie i w określonym czasie, to przyznawano im certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przyznano aż 79 tytułów Eksperta. Akcję koordynowała nauczycielka matematyki Urszula Włodarczyk.

Uczniowie, którzy otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

konkurs konkurs

konkurs

Uczniowie klasy II A Gimnazjum, egzaminatorzy Szkolnego Konkursu Tabliczki Mnożenia.

konkurs

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia i dziękujemy za dobrą zabawę.

Promocja Bezpeczeństwa

W dniu 29 września 2016 r. W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się gala wręczenia Certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego. W uroczystości uczestniczyli również Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Józef Gawron I Wojewoda Małopolski, Grzegorz Lipiec - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

Wśród szkół wyróżnionych jest nasza Szkoła Podstawowa Nr 135 w Krakowie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera.

W imieniu szkoły certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" odebrała uczennica kl. VI a Patrycja Brożek wraz z koordynatorem projektu Wiolettą Stradoską.

Zebranie rodziców uczniów SP i G

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 21 września 2016 r.

Zebranie rodziców dzieci z przedszkola

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci zapisanych do Przedszkola na rok szkolny 2016/2017 na zebranie z wychowawcami grup.

Zebranie rodziców uczniów kl. I SP

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do kl. I SP na rok szkolny 2016/2017 na zebranie.

Zebranie rodziców uczniów kl. I G

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do kl. I G na rok szkolny 2016/2017 na zebranie.